Не стало патріарха Сіверських лісів…

126 липня на 94-ому році життя перестало битися серце Івана Степановича Іжевського, патріарха поліських лісів, ветерана Великої Вітчизняної війни, орденоносця, заслуженого лісовода Української РСР.
Іван Степанович народився й виріс у селі Ходорково на Житомирщині, ще до війни вступив до Київського лісотехнічного інституту. А у 1942 році, отримавши диплом в евакуації, пішов на фронт. Він воював у військових частинах легендарних «катюш», був учасником штурму Берліна.

Капітан Іван Іжевський повернувся додому у переможному 1945-ому з двома орденами Червоної Зірки.

Його лісова біографія почалася в нелегкий повоєнний час у Сіверському краї: в ліспромгоспах Моровська та Остра. Невдовзі він очолив першу на Чернігівщині Остерську лісозахисну станцію. Скільки знань і сил доклав Іван Степанович в той відбудовчий період для відновлення стабільної роботи лісової галузі нашої області.

Добрий слід залишив Іван Іжевський і в колективі прилуцьких лісівників, якими керував у пам’ятні 50-і роки.

Теплі спогади про нього й досі зігрівають серця багатьох досвідчених колег. Адже Іван Степанович , протягом двадцяти років (з початку 60-х і до середини 80-х), працюючи начальником обласного управління лісового господарства, по-батьківськи ввів у професію велику «гвардію» чудових спеціалістів. Високоосвічений, але простий і вимогливий керівник, він був не тільки начальником, а й хорошим старшим товаришем, який любив і людей, і ліс. Деякі його учні «доросли» до міністерських посад, очолювали лісові управління в Чернігові, Сумах і Полтаві.

Іван Степанович у пенсійному віці завжди цікавився, чим і як жили чернігівські ліси? Неодмінно на День Перемоги він збирав своїх хороших друзів і колег, щоб під «фронтові 100 грамів» згадати бойових побратимів.

Завжди поруч з Іваном Степановичем була його дружина-порадниця Ольга Макарівна, яка теж трудилася в лісовому господарстві. У лісівничого подружжя міцне родинне дерево: три доньки, онуки й правнуки.

Образ Іван Степановича вірного лицаря лісу, його заповіти, поради й настанови залишаться в пам’яті багатьох поколінь сіверських лісівників…

Лісівники Чернігівщини

PICT2991IMG_2941

Залишити свій коментар

Вгору
© 2019    Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного посилання   //    Войти