Зелене намисто Чернігівщини…

P5044777Чернігово-Сіверська земля — чарівний куточок півночі України. Це край історичних і державотворчих подій, край зачарованої Десни,  оповитий смарагдовими лісами, голубими стрічками річок, шовковистими луками та імлистими болотами, край парків і родових маєтків.

Наш край  приваблює до себе відпочиваючих і є досить перспективним, цікавим для розвитку екологічного туризму.

Побути наодинці з природою, «поговорити» з лісом, посидіти на березі замріяної ріки чи джерельного озера, послухати пташину «симфонію», зустрітися з грайливим білченям чи прудким зайцем і, сховавшись у гущавині, спостерігати за сімейством шляхетного лося   — саме з цією метою й вирушаємо ми стежками чернігівських еколого-краєзнавчих та пізнавальних маршрутів.

На Україні  все більшою популярністю серед природолюбів користується захоплення фотополюванням. (У наших сусідів білорусів цей вид активного відпочинку  зажив доброї слави, немало людей присвячують йому свою відпустку. Нещодавно чернігівські лісівники їздили по досвід до гомельських  сябрів — учитися екологічного туризму).

Фотомисливець може вирушати на «полювання» будь-якої пори року, коли  знайде вільний час, не турбуючись про ліцензію. Для нього завжди відкриті найпоетичніші і найзагадковіші куточки  численних заповідників чи заказників Чернігівщини та її мисливських угідь.

Мисливські господарства, які займаються розведенням диких тварин, постійно в центрі уваги фотографа-натураліста. Їхні мешканці — це об’єкти для зйомки, це «трофеї» фотополювання.  І азарту та позитивних емоцій від такого полювання не менше, ніж від того, що зі зброєю.

Звісно, до такої мандрівки в природу треба готуватися. Їхати доводиться на певну відстань, витрачати пальне, носити нелегкий рюкзак, фотоапаратуру, сидіти в засідках, очікуючи своїх «героїв». Але  враження залишаються незабутні. І фото — теж.

Фотомисливець, накопичуючи знання про звички тварин чи місцеве птаство, збагачує свій внутрішній світ. І навколишнє середовище стає йому зрозумілим та дружнім.

У часописі  «Ліси Чернігівщини» ми започатковуємо гарну справу — друкувати  матеріали під рубрикою «Фотополювання».

Запрошуємо до співпраці фотографів, які  прокладають свої  природничі стежки. Це дасть можливість у перспективі створити «Клуб фотомисливців».

 

З повагою, 

Микола ТИЩЕНКО   

PICT7766

P5044800

 

 

Залишити свій коментар

Пошук
Останні коментарі
Календар
Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Погода
Вгору
© 2020    Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного посилання   //    Войти